Czy wersja pCon.planner PRO, jest dla mnie?

 

Prawie 5,7 mln instalacji bezpłatnej wersji pCon.planner STD – programu do projektowania wnętrz 3D o bardzo dużych możliwościach, znacznie wykraczających poza planowanie wnętrza i tworzenie wizualizacji. pCon.planner STD to kompleksowe narzędzie, które ma prawie wszystko co może się przydać, jeśli mówimy o sprawnym, wydajnym i intuicyjnym projektowaniu wnętrz. Słowo “PRAWIE” jest kluczowe, bo (choć trudno to sobie wyobrazić 😉 ) może być znacznie lepiej.

 

1. Dokumentacja techniczna w pCon.planner PRO

Najczęściej akcentowany przez Architektów Wnętrz zestaw pożądanych funkcji, dla sprawnego tworzenia dokumentacji technicznej – zakładka “Layout” (Układ).

 

Dzięki temu narzędziu stworzymy wielostronicowy pdf. Każda ze stron może zawierać wiele widoków (korespondujących ze sobą okien), podczas gdy w wersji Standard, podgląd wydruku generowany jest z jednej – aktywnej rzutni. W wersji STD, nie możemy zmniejszać i zwiększać zakresu okna – w PRO jest to bardzo intuicyjne i polega na kliknięciu w granicę okna. Poszczególne karty w pCon.planner PRO możemy duplikować, dzięki czemu nie inwestujemy czasu w tworzenie od podstaw każdej karty dokumentacji.

Layout posiada rozbudowane menu, dzięki któremu szybko dodamy wymiary, grafiki, teksty – tworząc własny niepowtarzalny wzór dokumentu. Płynne zarządzanie treścią wyświetlaną w oknach na poszczególnych stronach dokumentacji, jest możliwe dzięki stałej obecności okna warstw.

Wartością dodaną jest zakładka Karta Produktu, którą część Producentów uzupełnia informacjami o swoich produktach, i które to dane możemy dosłownie “zaciągnąć” w postaci grafik, tekstów i gotowych stron broszur i instrukcji, do swojej dokumentacji.

Świetną funkcją jest Edytor Tekstu – w którym nie tylko stworzymy opisy, tabelki, dodamy grafiki, ale też wczytamy do dalszej edycji gotowy plik z Worda, lub Excela.

Podsumowując, na każdym kroku doszukamy się ułatwień, co istotnie przyspieszy tworzenie dokumentacji i co najważniejsze… Zapisując plik dwg ze swoim projektem, zapisujemy też stworzoną przez nas dokumentację, do której łatwo jest wrócić i ją edytować. 

 

 

2. Kolejka Renderów – wizualizacje tworzą się w tle

Czas to najcenniejsza waluta

Ile czasu można oszczędzić kiedy wizualizacje, generowane są jedna po drugiej w tle, podczas gdy my możemy kontynuować pracę?

Policzmy ile razy czekaliśmy na zadawalającą jakość obrazu, wpatrując się jak zahipnotyzowani w znikający “szum” i wyłaniający się coraz dokładniejszy obraz? Czekaliśmy, bo praca w pCon.planner nie była możliwa.

A poza pCon.planner? – czy zdarzało się, że inne aplikacje w trakcie renderingu działały wolniej?

 

 

3. Artykuły – zakładka pozwalająca zarządzać danymi konfigurowalnymi

 

Śmiało, można powiedzieć, że najważniejsze z funkcji pCon.planner PRO dotyczą obsługi danych konfigurowalnych.

Dane konfigurowalne są podstawą wielu procesów, programów i aplikacji pCon. Z korzyści jakie dają bryły z zaszytą logiką informacji, wariantami wykończeń i opcjami podzespołów dla produktów występujących aktualnie w ofercie danego Producenta (wraz z kluczowymi informacjami np. o cenach), korzystają zwykle  Zespoły Projektowo – Handlowe, dla których ta wiedza jest bezcenna i Ci, którzy codzienne pracują z ofertami Producentów sektora kontraktowego. 

Powiedzieć,  że praca z danymi konfigurowalnymi  może ułatwiać pracę …to jak nie powiedzieć nic:)

Ominąć te narzędzia – to jak celowo pozbawić się sporych udogodnień i nie odkryć prawdziwego potencjału narzędzi pCon.

Znacznie więcej niż model 3D = Znacznie mniej Twojej pracy

Wyobraź sobie ile czasu można oszczędzić jeśli:

 1. Nie musimy szukać brył – mamy pod ręką, to co aktualnie w ofercie danego Producenta jest dostępne
 2. Nie projektujemy na zasadzie “sztuka dla sztuki” – to co wybierzemy jest skonfigurowane bezbłędnie i na pewno jest możliwe do zamówienia u Producenta
 3. Geometrie prezentują się idealnie, tekstury mapują się doskonale – nie trzeba nic poprawiać – obiekty w detalach tworzone są z myślą o świetnym efekcie w wizualizacjach
 4. Wszystkie parametryczne informacje o produkcie znajdziemy we Właściwościach,
 5. Jednym kliknięciem zmieniamy tapicerkę, dodajemy podłokietniki, czy inny wariant oparcia
 6. Zdjęcia, informacje w pdf, wideo, mogą ponadto znaleźć się na Karcie Produktu * jeśli Producent dodał w tym miejscu materiały dodatkowe
 7. Wiemy jak zmieni się cena produktu w zależności od jego konfiguracji
 8. 3 kliknięcia kosztować nas będzie stworzenie listy produktów użytych w projekcie (z podziałem na wnętrza)
 9. Parę kliknięć dzieli nas od wygenerowania wizualizacji/ mobilnej panoramy z oznaczeniami produktów/ Producentów, czy jakichkolwiek kluczowych dla nas informacji, które chcemy przekazać Klientowi w atrakcyjnej formie
 10. Mamy sklep internetowy? Świetnie! oznaczmy Produkty tworząc Artykuły Użytkownika i pokierujmy Klientów bezpośrednio pod wskazane adresy z naszą ofertą
 11. Korzystamy z szeregu bezpłatnych aplikacji dedykowanych różnym procesom – bazujących na danych konfigurowalnych
 12.  Sprzedajemy/ prezentujemy meble? możemy skorzystać z mobilnych narzędzi do konfiguracji mebli i szybkiego planowania, oraz zaprezentować bryłę w otoczeniu realnego wnętrza
 13. Nic nas nie zaskoczy – specyfikacje, katalogi, broszury, wzorniki, instrukcje, certyfikaty i przykłady rozwiązań z użyciem produktu w postaci zdjęć i wizualizacji mamy pod ręką – łatwo podzielimy się z Klientem wybranym rodzajem pliku
 14. Potrzebujemy profesjonalnej wyceny? Mamy do tego profesjonalne narzędzia, z łatwością i bezbłędnie tworzymy ofertę, dodajemy rabaty, kalkujemy marże
 15. Szukamy kontaktu do firmy/ Opiekuna Architekta/ Osoby odpowiedzialnej? – tę sekcję znajdziemy uzupełnioną dla wielu marek…

                                                                                                                                                                                                  PS:   …  lista korzyści jest dłuższa i po stronie Adresata oferty i Producenta

Zajrzyj na pCon -solutions

 

1. Dowiedz się więcej jak otrzymać dostęp do danych konfigurowanych Producentów >>

2.*Odwiedź Strefę Użytkownika (w stopce na dole strony pCon-Solutions), by pobrać bezpłatny 30-dniowy trial pCon.planner PRO i bezpłatną aplikację do aktualizacji danych pCon.update DATA Client

 

4. Multi Content Picture/ Panorama – Obraz / Panorama wieloelementowa

 

Mówi się, obraz wyraża więcej niż tysiąc słów…

A gdyby obraz zawierał w sobie sporo więcej dodatkowych informacji? 🙂

Do naszej wizualizacji lub mobilnej prezentacji w charakterze panoramy, dodać możemy wirtualne punkty, które wyświetlać będą dowolną zawartość po najechaniu i kliknięciu myszą. Jeśli Producent posiada dane konfigurowalne, które zobaczymy w aplikacjach i programach pCon, dane wczytają się automatycznie. Dane można też nadpisywać czy dodawać swoje informacje.

Co z modelami, które nie mają odzwierciedlenia w postaci naszych danych konfigurowalnych?
Pewne sekcje uzupełnimy sami. Rzecz jasna nie zmienimy wariantu produktu, nie poprawimy geometrii, nie odszukamy tekstur i informacji o cenie, oraz wielu innych. Ręcznie wprowadzimy informacje o cenie, numery referencyjne, ID Producenta i opisy oraz linki.

 

 

5. Otwarty interface – Możliwość dodawania wtyczek w pCon.planner PRO

 

Wracamy do początku tego wpisu, w którym pisaliśmy, że pCon.planner STD oferuje narzędzia znacznie wykraczające poza proces projektowania.

Projektowanie w oparciu o dane parametryczne, narzędzia prezentacji i udostępniania, konstrukcja ,czy narzędzia wymiarowania i automatycznego generowania symboli… Program, staramy się tworzyć z Użytkownikami – dlatego pochylamy się nad każdą funkcją. Nie inaczej jest w przypadku innych naszych rozwiązań, które będziemy tu stopniowo prezentować.

Podsumujmy jak bardzo opis pasuje do pCon.planner PRO, który dodatkowo w połączeniu z aplikacjami i programami obsługującymi dane konfigurowalne, staje się narzędziem kompletnym, wypełniającym wiele procesów w organizacji. 

Jeśli w naszej wyobraźni jest jeszcze miejsce na więcej, to czas na ostatnią z najważniejszych funkcji pCon.planner PRO – jaką jest możliwość dodawana pluginów (np. do Revita), ale także m.in.:

 • Możemy policzyć optymalną akustykę wnętrza w oparciu o właściwości akustyczne obiektów w naszym projekcie (Plugin Akustyczny)
 • Wygenerować listę pozycji  dla produktów użytych w projekcie i podpiąć indywidualny szablon- w którym odpowiednie informacje będą zliczać się w ustalonych przez nas oknach (Excel Plugin)
 • Przy odrobinie dodatkowego sprzętu 🙂 zrobimy wirtualny spacer (i zachwycimy Klienta trybem latania) (Plugin VR Viewer)

 

Zobacz także:

 

 

 

 

Udostępnij

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *