Wszystkie przydatne narzędzia w jednym miejscu

pCon.planner PRO oferuje profesjonalnym Użytkownikom oprócz możliwości dostępnych w standardowej wersji programu, szereg dopasowanych rozwiązań mogących przyczynić się do wzrostu efektywności procesu projektowania i sprzedaży.

 

 

 

W poniższym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania

 1. Czym różni się pCon planner PRO od wersji bezpłatnej STD?
 2. Dla kogo polecana jest wersja PRO?
 3. Jak mogę wypróbować wersję profesjonalną?
 4. Ile kosztuje pCon.planner PRO i jak ją zamówić?
 5. Gdzie znajdę materiały dydaktyczne?

 

    1.Czym różni się pCon planner PRO od wersji bezpłatnej STD?

 •   Wersję PRO wyróżnia przede wszystkim możliwość korzystania z danych konfigurowalnych – obiektów 3D z zaszytą wedle oferty producenta logiką produktu, teksturami i danymi komercyjnymi.

 

Uruchamiając pCon.panner PRO, zauważymy w zakładce START sekcję “PRODUKTY”. Tu docelowo znajdą się zasubskrybowane przez nas parametryczne dane, od różnych producentów. W wersji STD częściowo mamy możliwość korzystania z danych konfigurowalnych dzięki zakładce “KATALOG” – tu jednak warto zapamiętać, że nie wszyscy producenci udostępniają dane konfigurowalne, część modeli to znane nam statyczne bryły 3D. Jeśli producent zapewnia dane konfigurowalne z poziomu zakładki “KATALOG” (serwisu pCon.Catalog), to konfiguracja możliwa jest tylko do momentu pobrania obiektu do środowiska programu (np. możliwa jest zmiana grupy tapicerki, wybór podzespołów – a następnie pobranie modelu, który bezpośrednio zaciągany jest do naszego projektu, w zmienionym, zgodnym z ofertą producenta wariancie).

Posiadając wersję PRO, mamy możliwość ciągłej zmiany właściwości parametrów (które pojawiają się wylistowane w oknie właściwości). W zakładce “PRODUKTY” znajdą się tylko producenci posiadający ofertę w postaci uporządkowanych, wygodnych w korzystaniu,  parametrycznych danych. Użytkownik programu pCon.planner PRO sam decyduje, których producentów ofertę chce widzieć w zakładce “PRODUKTY”.  By loga producentów kierujące do oferty zaistniały w tej sekcji, należy przejść krótki bezpłatny proces składający się z rejestracji w serwisie pCon.login – w którym wybieramy producentów, oraz pobrania aplikacji pCon.updateDATAclient – dokonującej instalacji i aktualizacji zasubskrybowanych danych w pCon.planner PRO.

Dowiedz się więcej jak subskrybować dane konfigurowalne

 • Ogromna oszczędność czasu (podczas zmiany wyposażenia)

 

Zamiast szukania różnej jakości modeli w serwisach 3D, lub na stronie producenta, wersja PRO umożliwia korzystanie ze standardu danych konfigurowalnych (OFML). Szybkie tworzenie wycen, czy podglądanie informacji o produktach i zmiana ich właściwości ogranicza się do parunastu sekund!

 

 • Zakładka Layout (Układ) – szybkie i sprawne tworzenie dokumentacji technicznej 

 

W wersji STD możemy zapomnieć o tworzeniu wielostronicowego dokumentu pdf. Widok z jednej wybranej rzutni przenoszony jest do podglądu wydruku na kartkę papieru. Nie możemy dodawać kolejnych kartek podobnie jak… nie możemy na jednej kartce papieru umieścić widoków z kilku rzutni. Mamy do dyspozycji 1 wydruk z jednym widokiem np. rzutem z góry, w określonej skali, możemy dodać co najwyżej domyślną pieczęć (z informacjami dodatkowymi w roli przypisu) oraz logo w prawym dolnym rogu.  

                                                                                                                                                                                                   niewiele, prawda? …

 

 

Layout (Układ) pojawia się w wersji pCon.planner PRO – tu do dyspozycji mamy szeroką paletę narzędzi. Możemy tworzyć wielostronicowe dokumenty zawierające na jednej stronie wiele widoków, ilustracji, tekstów, tabel. Każde okno jest edytowalne – możemy zmieniać szerokość i wysokość, a także organizować domyślnie układ strony.  Layout zapamiętuje charakter opracowania w jakim tworzymy dokumentacje – przy ponownym uruchomieniu dokumentu nie stracimy zapisanych zmian. Nie musimy zamykać okna Layoutu (który jest jednocześnie naszym podglądem pliku do druku) by dokonywać zmian tj. ukrywanie niepotrzebnych elementów, zarządzanie warstwami (we wszystkich widokach na naszej kartce papieru, lub wybranym widoku). Dostępne jest również wymiarowanie, dodawanie tekstów, własnych plików w charakterze stempla (pieczęci). Możemy na bieżąco dodawać tabele i teksty z edytora tekstu (a także przygotowane przez nas pliki w word i excel), oraz obrazy (a zatem gotowe wizualizacje w wysokiej rozdzielczości) i grafiki np. png z przeźroczystym tłem – łatwe do skopiowania na kolejne karty naszej dokumentacji.

* Od nowej wersji pCon.planner 8.3 zarówno w wersji STD jaki PRO, możemy wzbogacić nasz podgląd wydruku dodając zdjęcia i fragmenty pdf z zakładki “KARTA PRODUKTU” opcja ta będzie rozszerzana o kolejnych producentów w przyszłości – dziś dostępna jest dla kilku wybranych testowo.

 • “KOLEJKA RENDERÓW”  – czyli przeniesienie procesu tworzenia wizualizacji poza okno programu

Ci, którzy mają za sobą wielogodzinne tworzenie wizualizacji i konieczność sprawdzania postępu renderingu, by we właściwym momencie przerwać tworzenie jednej wizualizacji a rozpocząć kolejnej, dobrze wiedzą o słabych punktach tego procesu. Przede wszystkim rendering w wersji STD uniemożliwia dalszą pracę w programie. Albo tworzymy wizualizację albo projektujemy w programie… Nawet jeśli otworzymy kolejny projekt w nowym oknie, podczas gdy w drugim trwać będzie rendering, możemy spodziewać się wolniejszej pracy programu.

Z myślą o zapewnieniu nieprzerwanej pracy w programie powstał Batch Render – Kolejka Renderów. Wystarczy wyeksportować do local host widoki i własne ustawione widoki z kamer i kliknąć start, by w tle powstawały wizualizacje jedna po drugiej, bez obciążania pCon.planner

 • Rozszerzalny Interface

Tylko pCon.planner PRO posiada otwarty interface umożliwiający dodawanie pluginów. W ofercie EasternGraphics znajdziemy dodatkowo płatne wtyczki m.in.:

 • Szablon Excel (do tworzenia zautomatyzowanych zestawień produktów, ofert, wycen zgodnie z szablonem Twojej firmy)
 • Plugin Akustyczny (Obliczający optymalną akustykę wnętrza w oparciu o użyte materiały)
 • VR – Viewer (plugin do wirtualnych lotów i spacerów, który w połączeniu z odpowiednim sprzętem do VR zapewni niezrównane wrażenia oglądania wnętrza)

 

       2. Dla Kogo polecana jest wersja PRO?

 

        Dla wszystkich tych, dla których najważniejszą walutą jest czas.

Wersja PRO nie różni się od STD jakością renderów ani dostępnością narzędzi konstrukcyjnych. Jedną z naszych misji było stworzenie bezpłatnego programu do projektowania i  tworzenia wizualizacji dla wszystkich. To co wyróżnia wersję PRO, to procesowanie. Sprawne wyszukiwanie kompleksowej informacji i użycie jej w projekcie (dane konfigurowalne OFML), szybkie tworzenie własnych artykułów z modeli i włączanie ich w skład listy zestawień produktów (zautomatyzowana wycena), rendering niezależny od procesu projektowania (dzięki czemu możemy zająć się kolejnym projektem), Layout – a zatem szybkie tworzenie dokumentacji i korzystanie z pluginów.

Jeśli wykonujesz projekty komercyjne z wykorzystaniem produktów sektora kontraktowego (mebli biurowych), lub jeśli w swojej pracy stawiasz akcenty na dokumentację techniczną lub wizualizacje pCon.planner PRO jest szczególnie dla Ciebie.

 

     3. Jak mogę wypróbować wersję profesjonalną?

Zapraszamy do Strefy Użytkownika na stronie pcon-solutions, skąd pobrać można 30-dniową bezpłatną trialową wersję. Po upływie tego czasu, licencja automatycznie wygaśnie nie żądając żadnych opłat.

 

     4. Ile kosztuje pCon.planner PRO i jak ją zamówić?

 

 

 

 

 

UWAGA: Wszystkie ceny wyrażone są w €. Tworząc ofertę mnożymy podane ceny przez przelicznik  (€- PL) kursu walut z dnia poprzedniego, oraz 1,23 VAT .

Dla przykładu dla zapytania w dniu 24.02.2022 należy liczyć cenę z dnia 23.02.2022 (tu dla licencji czasowej – 39€)

wg. www.money.pl/pieniadze/kalkulator/

 

 

Do wyboru posiadamy: licencję czasową (dla której sami wybieramy ramy czasowe użytkowania opłacając ją z góry np. na rok lub 2 lata) lub licencję wieczystą. W tym przypadku umowa nie wygasa, licencję posiadamy dożywotnio. Do jednorazowej opłaty 1.250€ (w przypadku zakupu na 1 stanowisko) lub  1.550€ (w przypadku wielu stanowisk), możemy również zakupić maintenance – aktualizacje do nowszych wersji. W ten sposób zyskujemy dostęp do wszystkich nowych funkcji, nasza wersja nie zostaje w wersji z dnia zakupu, ale jest automatycznie aktualizowana. Szybkość rozwoju naszego oprogramowania wyraża się w częstości aktualizacji, które pojawiają się raz na 1 -3 miesiące. Zakupując wersję bez opłaty za aktualizacje Użytkownik korzystać może tylko z zakupionej wersji. 92% naszych zamówień dla licencji dożywotniej, stanowią zamówienia z towarzyszącą opłatą za aktualizacje. Opłatę tę można wykonać na rok z góry lub więcej.

 

W razie zapytań/chęci zamówienia wersji PRO zapraszamy do kontaktu z nami pod info@EasternGraphics.pl  i +48 739 079 775

 

    5. Gdzie znajdę materiały dydaktyczne?

Zapraszamy do korzystania na własne potrzeby z anglojęzycznej zakładki HELP CENTER na stronie głównej pCon.planner. Znajdziemy tu informacje dotyczące każdej poszukiwanej frazy. Zapraszamy również do zapoznania się z harmonogramem szkoleń pCon, gdzie średnio raz na kwartał organizowane są bezpłatne webinary z wybranych zagadnień dotyczących funkcji PRO, a także szkolenia pCon.planner PRO pełnowymiarowe i szkolenia personalizowane na zamówienie.

 

Udostępnij

1 replies on “AKTUALIZACJA CENNIKA Wypróbuj pCon.planner PRO!

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *