Tło w pCon.planner 7.3

Tło w pCon.planner 7.3

OSPRay | Meble: Suszek Design

W pCon.planner, możesz sam zdecydować którego silnika renderującego użyć do zaprezentowania swojego projektu. Z nowo zintegrowanym  silnikiem OSPRay  możesz wybrać czy chcesz  by dodane do  sceny tło  było przeźroczyste czy w kolorze. Chcąc nadać  wnętrzu bardziej realistyczny charakter możesz załadować do swojego planu sferyczną panoramę i/ lub wykorzystać rolę światła słonecznego  i światła HDRI.  Do tego idealnie nadadzą się  panoramy stworzone samodzielnie lub znalezione w internecie.

Tło w pCon.planner 7.3

OSPRay | Meble: Suszek Design

Mała wskazówka dla tych, którzy chcieliby wypróbować nową opcję: tło ma charakter statyczny.  Aby znaleźć środek obrazu  w pCon.planner należy przełączyć się na widok od góry. W centralnym punkcie zawsze znajdować się będzie północ. Jeśli chcesz  zobaczyć inną część  panoramy w tle wystarczy obrócić cały plan.

Dowiedz się jak tworzyć profesjonalne wizualizacje i efektywnie pracować z pCon.planner

This entry was posted in General. Bookmark the permalink.

4 Responses to Tło w pCon.planner 7.3

 1. Październik 14, 2017 at 9:10 pm Łukasz says:

  Fajna funkcja ale niestety przy renderingu końcowym tło (panorama) nie jest renderowana. Dlaczego?

  • Październik 16, 2017 at 10:47 am Katarzyna says:

   W silniku OSPRay checkbox z opcją “użyj widoku tła” musi być zaznaczony i w zakładce widok/strzałka (rozwijalne menu) pod stylami renderowania (okno Ustawienia renderowania) również musi być zaznaczona panorama jako tło.

 2. Luty 25, 2018 at 8:01 pm Ola says:

  Witam,
  a ja mam problem, że tło które renderuje się elegancko za oknem, nie odbija się w lustrach i na błyszczących meblach, chociaż powinno zgodnie z projektem.

  Co mogę zrobić?

  • Marzec 2, 2018 at 4:20 pm Katarzyna says:

   zwiększyć HDRI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>