Rendering w pCon.planner 7.3: Nowy interface, nowy potencjał!

Jeżeli jesteś fanem fotorealistycznych renderingów i angażujących  multimedialnych prezentacji  z pewnością będziesz zadowolony z możliwości  pCon.planner 7.3! Media Maker  przeszedł  serię transformacji tak by  proces renderowania mógł być jeszcze bardziej efektywny  a wizualizacje mogły cieszyć najbardziej wymagające oko.

Więcej możliwości z OSPRay

Ukoronowaniem zmian w nowej wersji programu jest integracja  otwartych zasobów, skalowalnego i portatywnego  silnika renderującego   pracującego w oparciu o  technikę Ray Tracing  lepiej znanego jako OSPRay.  Dla weteranów pCon.plannera nie jest zaskoczeniem  oficjalne pojawienie się tego silnika w zakładce Media Maker. We wcześniejszej wersji programu testowaliśmy możliwości  tego silnika  dostępnego z poziomu zakładki Beta Funkcje. Pozytywny feedback użytkowników ostatecznie przekonał nas by udoskonalić i wcielić na stałe OSPRay.

OSPRay  wykorzystuje  technikę opartą na analizowaniu promieni światła, które trafiają bezpośrednio do obserwatora.  Możliwe jest tworzenie skomplikowanych  wiarygodnych scen ze zróżnicowanym oświetleniem i grą cieni, gdzie doskonale odwzorowane zostaną wszelkie załamania światła, odbicia i refleksy w sposób  charakterystyczny dla danego materiału w rzeczywistości.

Plusem jest, że  opisany silnik jest  całkowicie oparty na CPU – oznacza to, że z łatwością dopasuje się do dowolnego urządzenia, na którym zainstalowany będzie pCon.planner – niezależnie od  parametrów – czy posiadamy pojedynczy,  podwójny  czy czterordzeniowy  procesor   i czy korzystamy z laptopu czy tabletu.  OSPRay zaprojektowany został specjalnie dla procesorów Intel.

Udoskonalony Interface

Wybór silnika renderującego z rozwijalnego menu ma swoje zalety.  Każdy z silników jest dostosowany do zróżnicowanych potrzeb.

W wersji 7.3 obok OSPRay znajdziesz również YafaRay i Widok.  Wcześniejszy układ zakładki Media Maker  zastąpiliśmy bardziej przejrzystym rozwiązaniem.  Statyczne  wizualizacje zostały logicznie  oddzielone od filmów i animacji. Każde z mediów otwiera podokno z  paletą możliwości co pozwala na szybką konfigurację ustawień.

Profile renderowania również mogą być wybierane i edytowane w sposób bardziej elastyczny. Znajdziesz je już nie w rozwijalnym menu  lecz  na górnym pasku w sekcji „Obrazek”  lub „Film”  pod ikoną przypominającą ołówek.

Udostępnij

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *