Nowy pCon.planner 7.3 „rzuca na kolana”!

Dziękujemy za wyrozumiałość w oczekiwaniu na nową wersję pCon.planner. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że warto było czekać! Nowy pCon zaskoczy Was masą przydatnych funkcji czyniąc pracę z programem jeszcze bardziej efektywną i intuicyjną.

A teraz koniec domysłów! Poglądowo spójrzmy co nowego znajdziemy w nowej wersji pCon.planner 7.3

Prostsze konstrukcje

Profesjonalnie  sporządzony projekt charakteryzuje się nieskończoną ilością detali, które należałoby wziąć pod uwagę. Dlatego też, nieustannie pracujemy nad ulepszeniem procesu projektowania, celem jak najprostszego, najefektywniejszego sposóbu odwzorowania Twojej koncepcji.

Z nową wersją programu rysowanie i dostosowanie parametrów ścian staje się jeszcze wygodniejsze. Kiedy dla przykładu, potrzebujesz dostosować grubość ściany ale nie chcesz przypadkowo zmienić innych wymiarów pomieszczenia – możesz użyć nowych interaktorów pozwalających na precyzyjną zmianę jednego z paremetrów. Do wyboru masz też wiele predefiniowanych wartości określających grubość ściany.                                                                                                    

Ulepszeniu poddaliśmy także elementy rysunku. Zwykle  funkcja przyciągania i łączenia obiektów np. dla tworzenia polilnii bywa pomocna, ale co jeśli dwie linie powinny łączyć się ze sobą pozostając odrębnymi elementami? Teraz za pomocą jednego kliknięcia wyłączysz funcję przyciagania pozwalając na edycję połączonych linii oddzielnie.

Prezentacja jest kluczowa

Projekt to nie wszystko. Skutecznym narzędziem komunikacji wizualnej jest wielowymiarowe  przedstawienie koncepcji, dlatego też w  nowej wersji programu  znajdziesz opcje pozwalające na stworzenie prezentacji wartej więcej niż tysiąc słów.  Nowy  kolorystyczny tryb renderowania  powstał z myślą o uproszczeniu charakteru wyświetlania  projektu, bez zbędnych tekstur i detali.  Z kolei jeśli zależy Ci na wysoce realistycznej  metodzie odwzorowania – polecamy globalne oświetlenie sceny. W odróżnieniu od standardowego światła – nowe oświetlenie umożliwia  równomierną dystrybucję światła a dzięki  możliwości dostosowania jego intensywności,  podlega stałej kontroli.

Obok ulepszonych trybów renderowania poprawiliśmy opcje renderingu. W nowej wersji pCon.planner 7.3, silniki renderujące  zostały zintegrowane i możliwe do odnalezienia w zakładce prezentacji. W zależności od potrzeb możesz wybrać OSPRay lub Yafaray. Możesz również skorzystać z gotowych profili renderowania lub utworzyć i zapisać swoje ustawienia. Jeśli to nie wystarczy można wzbogacić swój projekt  wstawiając panoramę lub zdjęcie HDRI jako tło.

Doskonała jakość wydruku

Z pCon.planner 7.3 nie musisz martwić się o jakość wydruku. Perfekcyjnie zaprojektowaną przestrzeń z dbałościa o każdy szczegół przełożysz również na papier. Punktem wyjścia dla nieporównywalnej  nowej jakości wydruku stała się kombinacja bazująca na druku wektorowym. Przybliżając i skalując obraz pozostanie on teraz w niezmienionej ostrości.

Lista udogodnień nie kończy się oczywiście na tych paru punktach.  W programie  napotkasz  cechy związane z edycją tekstur umożliwiające  niezależną  edycję tekstur i normalnych map. Użtkowników zaskoczy praca z grafiką wektorową i wsparcie dla Sketch – Up 2016.

Zachęcamy do samodzielnego przetestowania nowych funkcji.Pobierz najnowszą wersję pCon.planner i zacznij już dziś!

W celu uzyskania szczegółowych informacji dtyczących wersji pCon.planner 7.3  zapoznaj się z  formularzem opisu  funkcjonalności lub odwiedź Help Center.

Udostępnij

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *