Co wiedzą Państwo o MIKROCEMENCIE? Zapraszamy na szybkie Q&A i dodawanie swoich zapytań w komentarzach pod postem 🙂

 

Jakiś czas temu na naszej Grupie fb Użytkowników programu pCon.planner – Grupa pCon.planner – Strefa dobrego designu  pytaliśmy na podstawie wstawionych mini podglądów, czy da się odgadnąć rodzaj materiału, nad którym pracujemy 🙂 Niewielu z Państwa się to udało, zatem poniżej pragniemy powiedzieć kilka słów o przygotowanych przez nas wysokiej jakości teksturach, które wdrożyliśmy do katalogu TOP PRODUCTS i które wybitnie prezentują się w projektach stworzonych (i oświetlonych subtelnym światłem) w pCon.planner.

 

  1. Czym jest MIKROCEMENT? 

Szpachlowy system cementowo – żywiczny, który potocznie nazywany jest mikrocementem lub mikrobetonem to idealne rozwiązanie dedykowane do wszystkich rodzajów i stylów wykończenia posadzek betonowych.

Mikrobeton to uniwersalny materiał, który można wykorzystywać na posadzki, ściany, blaty, meble.

 

2. Jakie są cechy pokrycia z mikrocementu wykonanego przez firmę Monolite?

Wysoka jakość  – Monolite wykorzystuje system hiszpańskiej marki Resistone. Wybór systemu i dostawcy to efekt długoletnich poszukiwań i doświadczeń z innymi materiałami, z których wykonuje się posadzki mikrocementowe.

 

System z mikrocementu nie chłonie wody. Cała warstwa systemu jest wodoodporna i z powodzeniem nadaje się do łazienek.

 

Domieszka żywicy powoduje wysoką twardość i trwałość posadzki.

 

Możliwe jest  zastosowanie na istniejącą nawierzchnię z płytek ceramicznych co znacznie obniża koszty inwestycji oraz skraca proces wykonania!

 

Szeroka gama wybarwień zależna jest od ilości użytego pigmentu

 

Dzięki barwionym powłokom można osiągnąć efekt polerowanego betonu architektonicznego, marmuru lub jednorodnej tafli kolorystycznej.

 

3. Gdzie można znaleźć tekstury, by móc użyć ich w projektach ? 

Wystarczy otworzyć program pCon.planner i wejść w dobrze znany katalog MATERIAŁY (w zakładce Start). Na samej górze znajdziemy loga Producentów – w tym katalog zbiorczy topowych audytowanych przez nas zasobów – TOP PRODUCTS, a wewnątrz tego katalogu podkatalog MONOLITE.

W kolejnym kroku wystarczy kliknąć w symbol wiaderka obok tekstury, by zaczytać ją do programu i wylać na dowolny obiekt.

Nie musimy dodawać, że tekstury są bezszwowe, równomiernie oświetlone i zdecydowanie nie płaskie 🙂

Wyróżnia je pięknie dobrana gama przykładowych stonowanych wybarwień i 3 poziomy błyszczenia (od pełnego matu – po efekt satyny – i zupełnie błyszczącej powierzchni).

W osobnej sekcji mamy przygotowane mapy, jednak ich użycie nie jest obligatoryjne, możemy je dodać wedle uznania :)Sami też możemy zmieniać wybarwienia i stopień odbicia światła od powierzchni.

Oczywiście nie trzeba być Użytkownikiem narzędzi pCon, by korzystać z katalogu, można podejrzeć go zewnętrznie. 🙂 Korzystanie nie wiąże się z opłatami.

Kliknij w zdjęcie, by przejść do katalogu MONOLITE

Kliknij w zdjęcie, by przejść do katalogu MONOLITE

 

Poznaj bliżej MONOLITE >>

 

Jeśli chcą Państwo zgłosić Producenta do naszej bazy wysokiej jakości modeli i tekstur, zapraszamy do podzielenia się z Nim TYM linkiem >>

Udostępnij

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *