Odkryj nowe funkcje | pCon.planner 7.6!

Odkryj nowe funkcje | pCon.planner 7.6!

>> Pobierz pCon.planner 7.6

1)      pCon Exchange Container (PEC)
Błyskawiczna metoda wymiany informacji pomiędzy aplikacjami pCon.

Odkryj nowe funkcje | pCon.planner 7.6!

>>> Kliknij i  zobacz tutorial

W nowej wersji pCon.planner 7.6 dostępna jest opcja eksportu pliku w formacie łączącym kompleksową informację o obiekcie – *pec.  Pojedynczy model lub cała aranżacja stworzona w pCon.planner i zapisana w tym formacie w zależności od wersji pCon.planner (STD/ME/PRO)  zawierać może zarówno geometrię jak i informacje komercyjne, które mogą być wykorzystywane podczas otwierania pliku w innych aplikacjach tj. pCon.basket/czy pCon.box.

Odkryj nowe funkcje | pCon.planner 7.6!

Np. by przenieść dowolny obiekt lub gotową aranżację stworzoną w pCon.planner do pCon.box wystarczy zaznaczyć wybrane obiekty i z zakładki Menu > Plik wybrać opcje Eksportuj > Eksport formatów pCon, a następnie w pojawiającym się oknie „zapisz jako” zapisać jako typ pliku z rozszerzeniem *pec.

Odkryj nowe funkcje | pCon.planner 7.6!

W kolejnym kroku wystarczy uruchomić pCon.box i zaimportować plik. Ustawienie, odległość między obiektami i konfiguracje obiektów oraz ich właściwości nie zostaną utracone. Obiekty zawierające dane komercyjne z pCon.planner PRO wyeksportowane w postaci pliku *pec w pCon.box funkcjonować będą jako informacja graficzna z danymi komercyjnymi.  Otwierając plik *pec w pCon.basket zawarte produkty zostaną automatycznie wstawione do Twojej listy artykułów.

2)      Druk w pCon.planner 7.6

Użytkowników nowej wersji ucieszy fakt mniejszej wagi wygenerowanych plików PDF oraz lepsza jakość drukowanego tekstu.  Ponadto w dokumentach zapisanych w tym formacie pola tekstowe są rozpoznawalne co umożliwia kopiowanie tekstu z pliku PDF.

3)       Kompatybilność z nową wersją AutoDesk® DWG 2018 (obsługa formatu DWG 2018).

4)      Edycja tekstu

Od teraz można zmieniać szerokość pola tekstowego klikając w boczne interaktory pojawiające się po obu stronach ramki z tekstem.

Odkryj nowe funkcje | pCon.planner 7.6!

5)      Edytor Materiałów

W nowej wersji programu mamy do czynienia z nieco bardziej rozbudowanym edytorem materiałów. Pojawiają się dodatkowe pola:

Fotometria

Właściwości materiału takie jak odbicie światła i przeźroczystość wyrażone są procentowo i w postaci wykresu. Obszar ten pokazuje, ile światła odbija się od powierzchni materiału i jaki procent światła przenika do materiału.

Odbicie  światła

W tej sekcji edytować można intensywność i zakres odbicia oraz szorstkość powierzchni.
Nowy parametr „szorstkość” określa mikrostrukturę powierzchni. Rozproszenie odbitego światła będzie słabsze dla gładkiej powierzchni w porównaniu do bardzo szorstkiej powierzchni.

Odkryj nowe funkcje | pCon.planner 7.6!

6)   Kamery

Możliwość wstawiania kamer w rzucie prostokątnym. Informacja o wybranym ujęciu pojawia się we właściwościach  kamery – tu możemy przełączyć widok z perspektywy na rzut prostokątny i odwrotnie.

Odkryj nowe funkcje | pCon.planner 7.6!

7)    Kreskowanie

Elementy rysunku 2D mogą mieć nie tylko typ wypełnienia stały ale także możliwe jest wybranie kreskowania.

Odkryj nowe funkcje | pCon.planner 7.6!

>> Pobierz pCon.planner 7.6

This entry was posted in General. Bookmark the permalink.

One Response to Odkryj nowe funkcje | pCon.planner 7.6!

  1. Październik 28, 2017 at 7:12 pm Cezar Marek says:

    A kiedy pojawi się w materiałach w szablonie osiemsetletnie zimne i ciepłe możliwość wczytania tekstury aby uzyskać samoświecący materiał jak np. ekran telewizora czy korowa witrażowa oprawa lampy z abażurem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>