Jeśli nie Kuchnia Konfigurowalna, to co?

 

Jeśli nie Kuchnia Konfigurowalna, to co?

Tym oto przewrotnym tytułem rozpoczynamy przegląd Producentów posiadających swoją ofertę w pCon.Catalog (lub jak kto woli w zakładce “Katalog” w pCon.planner).

 

Czym jest Kuchnia Konfigurowalna?

 

“pCon” – czyli “Product Configuration”

W naszej społeczności skupionej wokół programów i aplikacji pCon, mamy nadzieję zaszczepiliśmy ideę upraszczania procesu projektowania – dzięki wykorzystaniu sparametryzowanych danych. Taka “struktura” danych jest znana już początkującym Użytkownikom pCon.planner, którzy tworzą wnętrze z wykorzystaniem edytowalnych, gotowych elementów z zakładki Start/ Elementy Pokoju. Wstawiając w ścianę przykładowo okno – widzimy szereg parametrów takich jak: wymiary obiektu, wysokość na jakiej jest umieszczony parapet, ilość segmentów, szprosów, pozycje klamek etc. W odniesieniu do konstrukcyjnych elementów wnętrza mówimy o danych parametrycznych, mówiąc zaś o meblowej ofercie Producentów – używamy terminu “dane konfigurowalne” dla wszystkich brył, których parametry możemy zmieniać – konfigurować zgodnie z logiką wyznaczoną przez Producenta. Oznacza to, że obok reprezentacji graficznej – modelu 3D- otrzymujemy wszystkie warianty produktu “zaszyte” w bryle. Zmieniając wariant podzespołów, zmienia się cena i menu dalszej edycji. Możliwe jest projektowanie z wykorzystaniem tylko i wyłącznie występujących w ofercie wariantów wykończenia (np. frontów lub tapicerki). Oznacza to, że proces projektowania pozbawiony jest błędów, nie musimy weryfikować czy dany wariant będzie możliwy do zamówienia w późniejszych etapach, gdy Klient zdecyduje się na dany produkt.

Przekonujemy do takiego uporządkowania oferty, która w jasny, klarowny sposób opowiada historię produktu. Logika danych – a więc wykluczenia opcji, stworzenie zależności, dodanie estetycznie prezentujących się tekstur, cenników, wersji językowych – obok świetnej geometrii, to coś nad czym pracujemy codziennie, tworząc dla znanych marek dane konfigurowalne.

“Kuchnia Konfigurowalna”, to nic innego niż asortyment wyposażenia kuchni z zaszytą logiką danych. Terminu zwykło się nadużywać dla naszej  biblioteki – “EGR Kitchen”, obecnej do zasubskrybowania w serwisie pCon.login- serwisie, z którego Użytkownicy wersji pCon.planner PRO i ME (oraz aplikacji mobilnych) korzystają, by zamówić dane konfigurowalne od konkretnych Producentów. Użytkownicy wersji profesjonalnej mają do dyspozycji szereg narzędzi pozwalających zarządzać danymi.

 

 Biblioteki absolutnie dla Wszystkich

 

W odróżnieniu od danych konfigurowalnych, o których poczyniliśmy rozległy wstęp, które to zasubskrybowane wcześniej i zainstalowane, trafiają do zakładki “Produkty” w pCon.planner PRO / ME i w profesjonalnym środowisku programu dają się na bieżąco konfigurować, oraz potrafią być niezwykle złożone, w każdej wersji programu natkniemy się na zakładkę “Katalog” prowadzący do serwisu pCon.catalog.

W pCon.Catalog cześć Producentów daje nam możliwość (zwykle uproszczonej) edycji produktów do momentu pobrania ich do środowiska programu pCon.planner. By zmienić wariant produktu wystarczy udać się ponownie do katalogu producenta w pCon.catalog.

NIE MUSISZ być nawet Użytkownikiem naszego oprogramowania (!)

Wpisz w przeglądarkę pCon.Catalog i przekonaj się, że do katalogu możesz trafić również z poziomu przeglądarki (wówczas pobrany model zapisuje się na dysku). Korzystając zaś z zakładki “Katalog” w pCon.planner, modele od razu ściągane są do Twojego projektu. 

 

Konfigurowalne biblioteki kuchni dostępne “od ręki” ?

 

Przedstawiamy kilka pozycji, które mogą być interesujące z poziomu obsługi danych i projektowania koncepcji kuchni:

1.Biblioteka ASSMANN w pCon.Catalog 

www strona Producenta 

Użytkownika zaskoczy mnogość opcji wykończenia szafek i blatu oraz układów, jak również możliwość wyboru charakteru modeli do pobrania – jako wersji “standardowej” lub z otwartym szafkami, albo rzutów 3D lub 2D z oznaczeniami AGD do zabudowy i wymiarami.

 

2. Biblioteka PALMBERG w pCon.Catalog 

www strona Producenta 

Palmberg jest przykładem Producenta, który podpiął swoją witrynę do pCon.Catalog. Wchodząc w Katalog/ Kuchnie/ Palmberg / – od razu trafimy na stronę Producenta, a w kolejnym kroku do konfiguratora.

 

3. Biblioteka STALGAST w pCon.Catalog  

www strona Producenta 

Polski Producent, o którym w swoim czasie powstanie osobny wpis. Jeśli projektują Państwo kuchnie do profesjonalnego użytku – tu znaleźć można wszelkie wyposażenie dla gastronomii. Część danych jest w postaci konfigurowalnej, część oferty stanowią modele 3D. Szeroki zakres asortymentu konfigurowalnego znajdziemy w pCon.login.

 

 

Szukasz modeli szafek?

 

Zapraszamy pod ten adres >> GRANDE posiada chyba każdy wariant szafki kuchennej. Oferta skatalogowana jest w postaci modeli 3D w formacie dwg. Szafki można edytować w programie “po swojemu” poprzez rozgrupowanie i nałożenie swojej tekstury.

 

Gdzie po armaturę?

 

Oczywiście Kfa Armatura! Nasz rodzimy Producent stał się częścią zbiorczego katalogu SELECTED DESIGN w pCon.Catalog. Modele znajdziemy jako pojedyncze baterie do kuchni, baterie sensorowe i zestawy produktów z jednej rodziny, linii produktów do łazienki.

www strona Producenta 

 

Więcej niż armatura?

 

Design + filozofia.  Mowa o dystrybutorach wody od BE WTR

www strona Producenta 

Brakuje wyposażenia kuchni?

Zaproś Producenta do bazy pCon >> Wyślij ulubionemu Producentowi, link do naszego artykułu <<

 

 

Udostępnij

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *